Τρίτο σερί παιχνίδι χωρίς νίκη για τον Απόλλωνα αυτή τη φορά στις Μουρνιές με τον Μινώταυρο να αποσπάει τον βαθμό της ισοπαλίας. Η ομάδα του Μ.Βεργανελάκη δεν κατάφερε ούτε σήμερα να πάρει τους τρεις βαθμούς με αποτέλεσμα να δίνει ακόμα μεγαλύτερο “πάτημα” σε Άρη Σούδας και Παλαιόχωρα.

Σε ένα μάτς για γερά νεύρα και πολύ υψηλό ρυθμό από την αρχή , ο Μινώταυρος προηγήθηκε στο 58ο λεπτό όταν από το κόρνερ του Γιώργου Κακλατζή , η μπάλα αρχικά βρήκε την πλάτη του Αμαξόπουλου , και ο Θάνος με κοντινό πλασέ έκανε το 1-0!

Και ενώ οι πανηγυρισμοί δεν είχαν τελειώσει καλά-καλά, ο Απόλλωνας βρέθηκε στην περιοχή με τον Πατελάκη να σεντράρει και τον Κακλατζή να γίνεται μοιραίος καθώς η μπάλα βρίσκει στο χέρι του και ο κ. Χρυσός υποδεικνύει πέναλτι.

Την εκτέλεση αναλαμβάνει ο Κώστας Γανωτής, ο οποίος να σημειώσουμε ότι παρέδωσε το περιβραχιόνιο του αρχηγού στον Κώστα Ταταράκη που επέστρεψε από την τιμωρία των 6 αγωνιστικών που του είχε επιβληθεί, και με αυτό τον τρόπο ο Απόλλωνας ισοφαρίζει στο 60ο λεπτό.

Ο ρυθμός συνεχίστηκε, οι φάσεις διαδέχονταν η μιά την άλλη και ο χρόνος πίεζε ολοένα και πιο πολύ τον Απόλλωνα , ο οποίος προσπαθούσε να βρει γκολ κακήν κακώς.

Το γκολ δεν ήρθε όμως και το ματς έληξε ισόπαλο προσθέτοντας ακόμη μια “γκέλα” στην πορεία των φιλοφενούμενων.

Με αυτή την ισοπαλία το πρωτάθλημα παίρνει πλέον τελείως άλλη τροπή με τις τρεις πρώτες στη βαθμολογία ( Παλιόχωρα, Απόλλωνας και Άρης Σούδας) να βρίσκονται πλέον στην ισοβαθμία με 59 βαθμούς έκαστος, με την Παλαιόχωρα ωστόσο να μετράει μια αγωνσιτική λιγότερη καθώς θα υποδεχτεί αύριο (Κυριακή 23/2) τον Χάλη Βαρυπέτρου στην Κάντανο έχοντας την ευκαιρία να αφήσει +3 βαθμούς πίσω του τους δυο που την ακολουθούν.